امروز

سه شنبه, ۱۹ فروردین , ۱۳۹۹

  ساعت

۱۰:۴۵ قبل از ظهر

سایز متن   /

ایران امروز / به نقل از خبرآنلاین، بر اساس این تحقیقات سیستم عصبی ما به‌صورت میلی‌ثانیه‌ای دست به پیش‌بینی آینده می‌زند.{لینک}

یکی از ساعت‌ها مبتنی بر تجربیات گذشته است و دیگری بسته به ریتم کارکرده، اما هر دو در کنار هم برای تعیین حرکت ما در جهان بسیار مهم بوده و عمل می‌کنند.

این ساعت‌های ساخته‌شده در درون به انسان اجازه می‌دهد تا روی پدال شتاب‌دهنده در یک‌لحظه قبل از وقوع فشار داده (قبل از سبز شدن چراغ چهارراه) و “زمان‌سنج شناختی” نیز اجازه می‌دهد تا بدانیم دقیقاً کی باید برای خواندن خط بعدی آهنگ خود را آماده کنیم.

تلاش برای یافتن صحت وقت در افراد مبتلابه پارکینسون باعث کشف این موضوع توسط دانشمندان آمریکایی شد تا بفهمند که بدن انسان دو ساعت درون دارد.

«عاصف برسکا» عضو گروه تحقیق می‌گوید: مطالعه ما نشان می‌دهد زمان‌بندی یک فرایند یکپارچه نیست اما دو راه متمایز وجود دارد که بر اساس آن پیش‌بینی زمانی انجام می‌دهد و البته این بستگی به قسمت‌های مختلف مغز دارد.

نتایج این تحقیق که در مجله PNAS چاپ‌شده نشان می‌دهد که چگونه مغز ما قبل از حرکت همه‌چیز را محاسبه می‌کند و این سیستم نه‌تنها زمان موجود را در نظر می‌گیرد، بلکه آینده را نیز لحاظ می‌کند.

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد