امروز

دوشنبه, ۱۱ فروردین , ۱۳۹۹

  ساعت

۰۱:۰۷ قبل از ظهر

سایز متن   /

میرشمس مومنی زاده روز چهارشنبه در جلسه ای با حضور مسئولان و نمایندگان ارائه دهنده مجوز به سازمان های مردم نهاد شهرستان رشت در فرمانداری افزود: بهترین الگو برای اینکه بتوانیم مشارکت اجتماعی آحاد مردم را داشته باشیم، توانمندسازی و کارآمدسازی تشکل های غیردولتی است.

وی با تاکید بر این مطلب که توانمندسازی تشکل های غیردولتی موضوع مهمی است که بایستی به آن پرداخته شود، اظهار داشت: البته باید از ظرفیت های دستگاه ها و نهادهای صادرکننده مجوز برای تشکیل سازمان های مردم نهاد استفاده شود.

وی  با بیان این که برگزاری کارگاه آموزشی برای تشکل ها جزو برنامه ها قرار گیرد، خاطر نشان کرد: با برگزاری کارگاه آموزشی، بایستی بهترین بهره را به منظور توانمندسازی تشکل ها داشته باشیم و سمن ها نیز حداکثر استفاده را برای توانمندسازی و کارآمدی شان از این کارگاه ببرد.

فرماندار شهرستان رشت  در ادامه سخنانش با اشاره به اهمیت بهره گیری از ظرفیت خیرین و مردم بیان داشت: استفاده از ظرفیت مردم و خیرین در جهت توانمندسازی و تقویت تشکل های غیردولتی مورد مطالعه قرار گیرد.

وی با مهم دانستن تعامل بین تشکل ها و دستگاه های صادر کننده مجوز تصریح کرد: هدف از تقویت و تعامل بین تشکل ها و دستگاه های صادر کننده مجوز این است که دستگاه های صادرکننده مجوز بتوانند هدایت، حمایت و نظارت بیشتری بر عملکرد تشکل ها داشته باشند و تشکل ها هم بتوانند از حمایت و پشتیبانی دستگاه های صادرکننده مجوز استفاده کنند.

مومنی زاده در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به ظرفیت بسیار خوب شهرداری رشت اظهار داشت: شهر خلاق خوراک، فرهنگ و معماری، اشتغال بانوان سرپرست خانوار و … موارد بسیار مهمی است که اگر از ظرفیت تشکل های غیردولتی در ساماندهی امور استفاده کنیم، به مردم  خدمت ارزشمندی کرده ایم.

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد