امروز

دوشنبه, ۱۱ فروردین , ۱۳۹۹

  ساعت

۰۱:۴۰ قبل از ظهر

سایز متن   /

ایران امروز / سرتیپ دوم پاسدار حسین بابایی روز دوشنبه در تشریح اقدامات سپاه کربلا برای مقابله با کرونا اظهار داشت: به محض ورود این بحران با تشکیل قرارگاه پدافند زیستی در سپاه ذیل قرارگاه زیستی استان کار را شروع کردیم و با پیشرفت این بیماری وضعیت کمی تغییر کرد و یک قرارگاه جهادی بین سپاه و دانشگاه علوم پزشکی استان تشکیل شد.
فرمانده سپاه کربلا مازندران افزود: با کمک عناصر مردمی با شعار همیشگی ما که “سپاه از مردم با مردم برای مردم”  نیروهای خود را در چهار گروه سفیران سلامت، مدافعان سلامت، ستاد پشتیبانی مدافعان سلامت و گروه ناظرین سازماندهی کردیم تا بتوانیم خدمات مورد نیاز مردم را ارائه دهیم.
فرمانده سپاه کربلا مازندران افزود: گروه اول سفیران سلامت هستند که در مباحث آموزشی چهره به چهره و یا با استفاده از شبکه اجتماعی و موارد دیگر اقدام به آموزش همگانی می‌کنند.
بابایی گفت: گروه دوم مدافعان سلامت هستند که ورود مستقیم به مباحث اجرایی مانند ضدعفونی و گندزدایی و کمک به بیماران و پرستاران در بیمارستان‌ها دارند و کسانی هم که خواستار حضور در این گروه هستند از طریق سپاه شهرستانی و بسیج جامعه پزشکی اقدام کنند.
وی افزود: گروه سوم ستاد پشتیبانی مدافعان سلامت است که با فعال شدن بیش از ۸۰۰ خیاط در کارگاه‌های کوچک در حال دوخت و دوز هستند تا نیازهای اولیه مانند دستکش، ماسک، لباس بیمارستانی را تهیه کنند. گروه چهارم هم ناظرین هستند که به صنعت، معدن و تجارت، نانوایی‌ها، کارگاه‌ها و یا نیروی انتظامی استان کمک می‌کنند.
بابایی درباره تهیه لوازم بهداشتی از تولید روزانه۵۰ هزار عدد ماسک در این استان خبر داد و افزود: هدف گذاری ما رسیدن به ۳۰۰ هزار عدد در روز است که در این رابطه خیرین زیادی پای کار آمدند.
وی بیان کرد: یکی از نیازهای اساسی این روزها ماسک و دستکش است که در این مدت ۵۰۰ هزار عدد از این اقلام در استان کشف شد که به دانشگاه علوم پزشکی تحویل داده شد.
فرمانده سپاه کربلا مازندران خاطرنشان کرد: با هماهنگی که با دانشگاه علوم پزشکی داشتیم بخشی از تولیدات را به مراکز بهداشتی و بیمارستان‌ها می‌دهیم و بخشی به جامعه هدف مانند رانندگان تاکسی، پمپ بنزین‌ها، پاکبانان، دست فروشان و نیازمندان داده می‌شود.

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد