امروز

پنج شنبه, ۸ خرداد , ۱۳۹۹

  ساعت

۰۸:۰۴ قبل از ظهر

سایز متن   /

ایران امروز / صدها نفر از مردم کانادا برای سرعت بخشیدن به تحقیقات در مورد واکسن مایل به آلوده شدن به ویروس کرونا (corona) هستند.

پژوهشگران انتظار دارند حداقل یک سال طول بکشد تا یک واکسن ایمن و مؤثر برای کووید ۱۹ تولید شود، یک پروسه طولانی که شامل تزریق واکسن های احتمالی به اشخاص سالم می شود و سپس هفته ها یا ماهها انتظار تا معلوم شود این اشخاص پس از تزریق واکسن سالم می مانند یا خیر.

هزاران داوطلب سالم، من جمله صدها نفر از کانادایی ها سعی کرده اند یک روش بسیار خطرناک تر را امتحان کنند: تزریق واکسن بالقوه و سپس آلودگی به کووید ۱۹ تا مشخص شود واکسن (vaccine) ایمن است یا خیر.

این روش «آزمایش چالش انسان» نامیده می شود و قبلاً از آن برای تهیه واکسن علیه آبله، آنفلوانزا (Influenza) و مالاریا استفاده شده است.

سازمان جهانی بهداشت می گوید این رویکرد میتواند «بسیار سریعتر» از آزمایش های استاندارد در زمینه واکسن باشد و اگر بدرستی طراحی شود، آزمایش های مربوط به چالش انسان میتواند به واکسن های بهتری منجر شود؛ ولی آلوده کردن اشخاص سالم به ویروس، دارای نگرانی های واضحی من جمله خطر ابتلا به عوارض جانبی و یا مرگ ناشی از آن نیز است.

تا به حال هیچ کشوری چالش انسانی را برای کووید ۱۹ شروع نکرده است؛ در همین حال اولین کارآزمایی بالینی برای یک واکسن بالقوه به منظور مقابله با کووید ۱۹ توسط سازمان بهداشت کانادا تائید شده است.

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد