امروز

پنج شنبه, ۸ خرداد , ۱۳۹۹

  ساعت

۰۹:۱۲ قبل از ظهر

سایز متن   /

ایران امروز / فرید خلیلی گفت: با توجه به آزادسازی سهام عدالت، فرصتی که برای افراد تعیین شده تا وضعیت مدیریت سهام خود را مشخص کنند تا هشتم خرداد ماه است و  افراد باید در این مدت با مراجعه به سامانه سهام عدالت تکلیف سهام خود را روش کنند.

وی ادامه داد: افراد یا باید شیوه مدیریت مستقیم و یا مدیریت غیرمستقیم(توسط شرکت‌های سرمایه‌گذاری) را انتخاب کنند و اگر تا موعد تعیین شده مراجعه‌ای به سامانه سهام عدالت نداشته باشند، به صورت پیش فرض روش مدیریت غیرمستقیم برای افراد انتخاب خواهد شد.

معاون اقتصادی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان کرمانشاه با بیان اینکه هریک از این دو شیوه مزایای خاص خود را دارد، خاطرنشان کرد: در شیوه مدیریت مستقیم افراد هر زمان که بخواهند می‌توانند سهام خود را بفروشند و یا آن را نگه دارند و از سودش بهره‌مند شوند و تمام روند کار با خود آنها خواهد بود که بر اساس قیمت روز سهام تصمیم بگیرند.

خلیلی با اشاره به اینکه در شیوه غیرمستقیم فروش سهام عدالت باید از طریق شرکت‌های سرمایه‌گذاری و با طرح در مجامع این شرکت‌ها انجام شود، افزود: ممکن است تا زمانی که این روند طی شود، فرد دیگر نتواند به قیمتی که مد نظر دارد سهام خود را به فروش برساند.

وی اشاره‌ای هم به ارزش روز سهام عدالت داشت و با بیان اینکه این سهام متشکل از ۳۶ شرکت با بازدهی مناسب و عمدتا بانکی و بیمه‌ای است، گفت: ارزش روز برآورد شده سهام عدالت برای افرادی که سهام یک میلیون تومانی دارند، بین ۱۸ تا ۱۹ میلیارد تومان اعلام شده است.

وی گفت: سقف سهام عدالت برای خانوارها با هر میزان جمعیت، پنج سهم یک میلیون تومانی است.

خلیلی ارزش و گردش مالی سهام عدالتی که در کشور داریم را حدود ۴۹۰ هزار میلیارد تومان برآورد کرد.

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد